فهرست مطالب و عناوین این بخش

استاندارد های گریتینگ چیست؟

طراحی و ساخت هر محصول و قطعه صنعتی وابسته به رعایت کردن استانداردها و اصول مرتبط است. طراحی، تولید و گالوانیزه کردن گریتینگ نیز از این قانون جدا نیست و بر اساس استاندارد های بین الملی گریتینگ است.


استاندارد های ساخت و تولید گریتینگ مطابق با ANSI MBG 531 & 532 میباشد. به علاوه قطعه تولید شده را مطابق با استاندارد گالوانیزه ASTM A123 آبکاری مینمایند.


در استاندارد معرفی شده، مورد هایی مثل میزان جوشکاری، تلرانس تابیدگی و ابعادی و نیز تلرانس نصب گریتینگ توضیح داده شده. در مبحث گالوانیزه نیز، مقدار ضخامت آن، شرایط کار، سطح فلز و نیز روش های مختلف تست پوشش معرفی شده است.

دانلود فایل استاندارد های گریتینگ

کاربران گرامی هایپر موبو، شما میتوانید از طریق لینک های زیر فایل استاندارد گریتینگ مورد نظر را در فرمت PDF دانلود نمایید.

فرمت فایل : PDF
فرمت فایل : PDF
فرمت فایل : PDF
فرمت فایل : PDF
فرمت فایل : PDF
فرمت فایل : PDF

موسسه استاندارد های ملی ANSI (آمریکا)

استانداردهای ANSI (آمریکا) به پنج دسته تفکیک میشوند. این گروه ها شامل سبک، متوسط، سنگین، فوق سنگین و بارهای ویژه میباشد. این دسته ها بر اساس مقدار وزنی که گریتینگ ها دارند بر روی آن ها اعمال میشود.

۱- گروه سبک

گروه سبک شامل رنده ‌‌هایی میباشد که توانایی تحمل بار زیر ۲۰۰۰ پوند (۹۰۰ کیلوگرم) را دارند. کاربرد و استفاده این سطح رنده (سبک) جهت تردد و عبورعابر پیاده میباشد.

۲- گروه متوسط

این گروه (متوسط) شامل گریتینگ هایی است که توانایی تحمل بار بین ۲۰۰۰ پوند (۹۰۰ کیلوگرم) و ۵۰۰۰ پوند (۲۲۵۰ کیلوگرم) را دارند. کاربرد و استفاده این گریتینگ جهت ترافیک های سبک پنوماتیک، سطح پیاده روها وهمچنین پارکینگ مسکونی میباشد.

۳- گروه سنگین

این گروه (متوسط) شامل گریتینگ هایی است که توانایی تحمل بار سنگین بین ۵۰۰۰ پوند (۲۲۵۰ کیلوگرم) و ۷۰۰۰ پوند (۳۳۷۵ کیلوگرم) را دارند. کاربرد و استفاده این گریتینگ جهت ترافیک تجاری و تریلرهای تراکتور میباشد.

۴- گروه بسیار سنگین

این گروه (متوسط) شامل گریتینگ هایی است که توانایی تحمل بار بسیار سنگین تا ۱۰۰۰۰ پوند (۴۵۰۰ کیلوگرم) را دارند. کاربرد این گریتینگ جهت استفاده در جاده‌‌ ها، بزرگراه‌ ها و همچنین پل‌ ها میباشد.

۵- گروه بارهای ویژه

این گروه (متوسط) شامل گریتینگ هایی است که توانایی تحمل بار بسیار سنگین بیش از ۱۰۰۰۰ پوند (۴۵۰۰ کیلوگرم) را دارند. کاربرد این گریتینگ اکثرا به جهت مدیریت ترافیک فرودگاه میباشد.