مزایای استفاده از گریتینگ چیست ؟

یکی از دلایل انتخاب گریتینگ توسط پیمانکاران این است که نسبت به سایر محصولات مشابه دارای مزایا و محاسن بسیاری می باشد و از بسیاری جوانب مقرون به صرفه است. اکثر متخصصان، مهندسان و کارگران حوزه صنایع سنگین با گریتینگ سروکار دارند. بسیاری از پیمانکاران به دلیل اینکه امکان ساخت گریتینگ برای تمامی مکان ها و با شرایط جوی و محیطی مختلف با تحمل هر میزان فشار وجود دارد این محصول را به عنوان محصولی کاربردی و منحصربفرد می شناسند. خرید گریتینگ

گریتینگ دارای نصب آسان و کم هزینه نسبت به محصولات دیگر است. در شرایط جوی مختلف و تحت نیروی ناشی از هر نوع جسم خارجی مقاوم و با دوام است. عدم نیاز به تعمیرات در هنگام بهره برداری، وزن کم و استحکام فوق العاده بالا نیز از مزایای گریتینگ است. گریتینگ محصولی ضد لغزش و ایمن است و به همین سبب در پروژه های عظیم مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای ساخت راه پله و پاگرد نیز مناسب است.

زیبایی گرتینگ و استحکام آن در برابر خوردگی و عدم نیاز به نظافت سطح گریتینگ هم از مواردی است که میتوان به آن اشاره نمود. در ضمن اگر از گریتینگ گالوانیزه شده استفاده شود این پوشش گالوانیزه باعث مقاوت بیشتر و بی نیازی محصول از رنگ آمیزی خواهد شد.

یکی از مهمترین مراحل تولید گریتینگ (از هر نوع) طراحی آن می باشد که توسط واحد فنی مهندسی انجام می گیرد. طراحی گریتینگ معمولا به وسیله شرکتهای کارفرما صورت می پذیرد. بدین شکل که از محل قرارگیری گرتینگ نقشه برداری می کنند و آن را نسبت به سازه ی اجرا شده طراحی می کنند و یا اینکه از صحت و دقت پروسه تولید سازه و یا مخزن با توجه به طرح تولید، اطمینان کامل را دارا هستند و با توجه به نقشه های طراحی شده گریتینگ ها را طراحی می کنند. درواقع نسبت به دهانه های بارگذاری و ساپورتهای زیرین گریتینگ و همچنین شعاع مخزن، ابعاد و شکل قطعات مورد نیاز را طراحی می کنند. سپس میزان بار وارده به آنها را پیش بینی و بررسی نموده و با استفاده از محاسبات و نرم افزارهای مربوطه بهترین و مناسب ترین ارتفاع و ضخامت تسمه گریتینگ را انتخاب خواهند کرد.

در بعضی مواقع کارفرمایان انتخاب تسمه، نوع گریتینگ، مشبندی و یا طراحی ابعادی و شکل هندسی گریتینگ را بر عهده تولید کننده می‌گذارند. در این حالت باید بهینه ترین و مستحکم ترین طرح را ایجاد کرد تا علاوه بر پاسخگویی به نیاز مشتری، در سرعت ساخت و قیمت گریتینگ تولیدی تاثیر به سزایی داشته باشد.

گریتینگ در صنایع سنگین از جمله: پالایشگاه ها، نیروگاه ها، کارخانه های فولاد، معادن و سازه های نفتی نصب و استفاده میشود.این محصول در صنایع کوچک، شهرسازی و معماری نیز کاربرد وسیعی را نیز داشته است. گریتینگ جزئی از سازه های آهنی می باشد که ظرفیت باربری آن نسبت به وزنش بالاتر می باشد. از دیگر مزایا این محصول میتوان به قدرت بسیار زیاد در تحمل بار و مقاومت در زیر فشار، ضد لغزش بودن گریتینگ، وزن سبک آن نسبت به سایر محصولات مشابه و نصب سریع و آسان آن اشاره کرد.

در حال حاضر ارسال نظر امکان پذیر نیست.