کاربرد گریتینگ در ساختمان سازی

 

با روند تغییر زندگی شهری و افزایش جمعیت و به طبع آن تغییر ساختار ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری، استفاده از گریتینگ گالوانیزه برای اصلاح معابر و ایجاد امکانات مضاعف امری ضروری محسوب می شود.

 

برج های اداری و مسکونی با افزایش طبقات و طبق دستور سازمان نظام مهندسی، نیازمند ساخت راه پله فرار هستند. بدین منظور میتوان برای زیبایی ساختمان و اطمینان بیشتر از گریتینگ گالوانیزه برای ساخت کف پله فلزی و پاگرد آن استفاده کرد.

 

همچنین در برج هایی با نمای شیشه ای که نیازمند نظافت دوره ای پنجره های آن هستند، به جهت سهولت در انجام این امر و امنیت کارگران خدماتی، با تعبیه دستک به عنوان زیرکار، از گریتینگ گالوانیزه به عنوان زیرپایی بهره گرفت. گریتینگ در این حالت توسط بست گریتینگ نصب و ثابت می گردد.

از کاربردهای دیگر گریتینگ در شهرسازی، زیباسازی محیط و به طبع آن رونق صنعت گردشگری و ایجاد حس رضایت و امید برای شهروندان می باشد. به عنوان مثال گریتینگ دور درخت، گریتینگ برای دریچه کانالهای فاضلاب شهری، پل ها و معابر، درپوش جدول بندی خیابان ها، آب نما و نورپردازی میدانها و پارک های تفریحی، ساخت بیلبورد و تابلوهای اطلاع رسانی و تبلیغاتی و پارکینگ های طبقاتی.

پل های مقابل ورودی و پارکینگ ساختمان، پوشش کانال آب و فاظلاب، هندریل و ایجاد سقف کاذب در مراکز تجاری و اداری از دیگر کاربرد گریتینگ در این حوزه می باشد.

 

در حال حاضر ارسال نظر امکان پذیر نیست.